Lapač snů Evee art

Tento bohémský lapač snů je vyroben z krásné dečky vyrobené rukama našich předchůdkyň-žen, jejichž záliba v háčkování a pletení byla veliká. Já po nich jejich nádherné práce sbírám a dávám jim vdechnout nový život v podobě romantických lapačů. Taková krásná a pečlivá ruční práce si zaslouží pokračování svého příběhu. Lze s nimi překrásně vzdušně vyzdobit svatbu, ale stejně krásně mu to bude slušet i zavěšenému nad postelí, v okně, pergole či kdekoliv jinde, kde mu bude vánek čechrat krajky.

Každý kousek je originál, který je vyroben ručně, tím je každý lapač jedinečný. A i když tyto lapače již nevypadají jako ty indiánské a častěji se používají k dekoraci, než k polapení škaredých snů, je dobré vědět, z čeho původně vycházejí. 

LAPAČE SNŮ Lapače snů jsou ručně vyráběné pomůcky pocházející od starých indiánských kmenů Ameriky. Síť na lapači sloužila k pouštění dobrých snů i myšlenky, zatímco ty zlé měla síť zachytit a nepustit. Původně byly vytvořeny z vrbového proutí, do kterého byla vetkána pavučinka z vláken kopřivy a zavěšovaly se nad spícího člověka. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno je první ranní paprsek spálí, zatímco ty dobré nechá sklouznou po peříčku zpět do duše spícího. KRUH Představuje vesmír a svět, je první překážkou pro špatné síly, které by chtěly proniknout až k duši spícího. SÍŤ Síť s uzlíky je v lapači snů to nejdůležitější! Chytá děsivé sny a negativní síly. Symetrie sítě symbolizuje harmonii. A přesně tu všichni zlí duchové nenávidí. Vzkazuje Evička

Lapač má v průměru 30 cm a je zdoben převážně bavlněnýma krajkami. 

Tvorbu Evee art naleznete zde

Částka za lapač pokryje náklady na pořízení 15 balení sterilního krytí, děkujeme!

750,00 Kč