Evee Art lapač snů

Tento bohémský lapač snů je vyroben z krásné dečky vyrobené rukama našich předchůdkyň- žen, jejichž záliba v háčkování a pletení byla veliká. Já po nich jejich nádherné práce sbírám a dávám jim vdechnout nový život v podobě romantických lapačů. Taková krásná a pečlivá ruční práce si zaslouží pokračování svého příběhu.

Lze s nimi překrásně vzdušně vyzdobit svatbu, ale stejně krásně mu to bude slušet i zavěšenému nad postelí, v okně, pergole či kdekoliv jinde, kde mu bude vánek čechrat krajky. Průměr má 25 cm.
--------------
Každý kousek je originál, který je vyroben ručně, tím je jedinečný. A i když tyto lapače již nevypadají jako ty indiánské a častěji se používají k dekoraci, než k polapení škaredých snů, je dobré vědět, z čeho původně vycházejí.
--------------
Lapače snů jsou ručně vyráběné pomůcky pocházející od starých indiánských kmenů Ameriky. Síť na lapči sloužila k pouštění dobrých snů i myšlenky, zatímco ty zlé měla síť zachytit a nepustit.Původně byly vytvořeny z vrbového proutí, do kterého byla vetkána pavučinka z vláken kopřivy a zavěšovaly se nad spícího člověka. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno je první ranní paprsek spálí, zatímco ty dobré nechá sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

Evičce děkujeme, že na nás myslí a plní naše Tržiště touto nádherou, děkujeme za podporu!

600,00 Kč